Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii – dla wielu ludzi marzenie, dla innych nieznany termin. Warto poznać bliżej zagadnienie, które może dotyczyć nas wszystkich. Może i będzie. Gdy skończą się pokłady węgla, ropy oraz innych surowców, które aktualnie są wydobywane przez ludzi – wówczas w ich miejsce wejdą nowe technologie. Specjaliści uspokajają, że wyczerpanie pokładów może trwać nawet tysiące lat. Inni natomiast cały czas motywują do tego, aby szukać alternatyw, badać, wprowadzać w życie nowe technologie oraz pokazywać, że odnawialne źródła energii to nie marzenie, a rzeczywistość. Jak na razie niewidoczna wszem i wobec, ale już rzeczywistość. Elektrownie wodne, biogaz, elektrownie słoneczne lub wiatrowe są tego potwierdzeniem. To nie są bazowe źródła energii. Jednak skutecznie zastępują w danych regionach tradycyjne elektrownie. To pokazuje, że po zainwestowaniu w najnowsza technologię otrzymujemy ekologiczne źródła energii, które nigdy się nie kończą. Energetyka wiatrowa to tylko przykład. Wiatr był i będzie na planecie, warto więc wykorzystać go na korzyść ludzkości. Zwłaszcza, że to doskonałe i odnawialne źródło energii. Węgiel lub ropa kiedyś się skończy. Przeciwnicy odnawialnych technologii, którzy nie są z ekologią za pan brat uspokajają, że człowiek wykorzysta wówczas inne surowce i znów zacznie wydobywanie. Czy to dobre posunięcie? Patrząc na straty, jakie ponosi przyroda można śmiało orzec, że nie. Lepiej jest inwestować w ekologiczne technologie. Trend na produkty ekologiczne jest z nami od bardzo dawna. On łączy coraz większe rzesze ludzi. Tak samo jest s energetyką.

There are 2 comments left Go To Comment

  1. mirka1 /

    Coś oczywiście musi się zmienić jeżeli chodzi pozyskiwanie energii na planecie ziemia, bo wygląda na to że wciąż i wciąż będziemy potrzebować jej więcej – nie mniej. Poza tym ludzie łagodnieją – tęsknią za czystym i bezpiecznym światem …

  2. longer666 /

    Jest parę cyklicznych happeningów wspierających energię z alternatywnych źródeł. Na woodstocku co roku świetną akcję robi pewien portal od zakupów internetowych – kto chętny wsiada na rowerek, depcze, jedzie i… produkuje energię! :)
    Oby więcej takich akcji, które pomogą nam choć trochę zaspokoić zapotrzebowanie na prąd.

Leave a Reply


− sześć = 3

CommentLuv badge